کاربران وایبر به 400 میلیون نفر رسید

امتیاز کاربر: / 2
بدخوب 

کاربران وایبر به 400 میلیون نفر رسید

 

با تمام موانعی که بر سر راه ارتباط با شبکه وایبر وجود دارد باید گفت شبکه اجتماعی وایبر که در سال ۲۰۱۰ برای رقابت با اسکایپ طراحی شده است تنها در مدت ۴ سال موفق شده که تعداد کاربران خود را از ۵۰ هزار نفر به ۴۰۰ میلیون نفر در اروپا، خاورمیانه، امریکای مرکزی و جنوبی و آفریقا برساند.

این اپلیکیشن که ابتدا فقط قابلیت ارسال پیامک رایگان را داشت، همزمان با طوفان هولناک هایان فیلیپین درسال ۲۰۱۳ وارد مرحله تازه‌ای شد و امکان برقراری تماس و مکالمه تلفنی نیز به قابلیت‌های آن افزوده شد تا مردم این منطقه بتوانند با دوستان و اعضای خانواده خود تماس برقرار کنند.

این اپ درحال حاضر ۳۰ زبان ازجمله آلبانیایی، عربی، چینی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، یونانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، فارسی، پرتغالی، روسی، سوئدی و اردو را پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر ۲/۳۱ درصد کاربران وایبر در آسیا حضور دارند که در این قاره نیز بیش از همه، مردم فیلیپین و ویتنام از این اپ استفاده می‌کنند و این رقم در اروپای غربی به ۲۴درصد می‌رسد.

خاورمیانه نیز در این میان ۳/۱۲درصد کاربران وایبر جهان را به خود اختصاص داده است درحالی که این تعداد درامریکای جنوبی ۸/۹درصد است.
در اپلیکیشن وایبر درحال حاضر روزانه به طور متوسط ۵۵۰ هزار ثبت‌نام جدید می‌کنند و همین موفقیت سبب شد تا شرکت ژاپنی تجارت الکترونیک راکوتن Rakuten آن را درحالی که ۲۰۰ میلیون کاربر داشت، با بهای ۹۰۰ میلیون دلار خریداری کند.

منبع: روزنامه ایران

طراحی سایت

طراحی سایت انتخابات

طراحی سایت آژانس مسافرتی

شرکت طراحی سایت

طراحی پرتال سازمانی

  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری