پاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیرد

امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

کد مطلب: 32509

پاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیردپاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیردپاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیرد
Share/Save/Bookmark

پاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیرد

 

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۱

 

ایتنا - در پاکستان هم اکنون 129.6 میلیون سیم کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد که گفته می‌شود میلیون‌ها عدد از آن‌ها بدون ثبت هرگونه نام و مشخصات استفاده می‌شوند.

پاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیرد

مقامات بلندپایه پاکستان اعلام کردند که با وضع قوانین جدید و به‌کارگیری سیستم‌های پیشرفته، امکان استفاده از سیم‌کارت و خدمات مخابراتی را برای مجرمان و گروه‌های تروریستی از بین می‌برند.

به گزارش ایتنا، بر اساس قوانین جدید وضع شده تمام مراکز ارائه‌کننده خدمات مخابراتی، فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز موظفند پس از اسکن "کارت ملی شناسایی هوشمند"(CNIC) و ثبت اثر انگشت توسط دستگاه‌های بیومتریک، سیم‌کارت را به کاربر تحویل دهند.

"خرم علی" سخنگوی شرکت مخابرات پاکستان اعلام کرد که از این پس بدون طی کردن مراحل یاد شده هیچ سیم‌کارتی به کاربران داده نمی‌شود.

این قانون جدید توسط "ناصر علی خان" وزیر کشور پاکستان پشتیبانی می‌شود و او به صورت کاملا جدی بر این مسئله تاکید دارد که سوءاستفاده از سیم‌کارت‌ها توسط گروه‌های تروریستی و مجرمان را به حداقل برساند.

پاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیرد  

مقامات پاکستانی در تلاشند برقراری تماس‌های ناشناس بین گروه‌های تروریستی را از بین ببرند و از این طریق تهدیدات امنیتی خود را کاهش دهند.

شرکت مخابراتی پاکستان اعلام کرده است که از تاریخ اول آگوست ۲۰۱۴ این قانون لازم‌الاجرا شده است و بر این اساس هرگونه تخلف در مورد ارایه سیم‌کارت بدون ثبت پیگرد قانونی دارد.

در کشور پاکستان هم اکنون ۱۲۹.۶ میلیون سیم کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد که گفته می‌شود میلیون‌ها عدد از آن‌ها بدون ثبت هرگونه نام و مشخصات استفاده می‌شوند.

سخنگوی شرکت مخابرات پاکستان اعلام کرده است که تمامی مراحل یاد شده برای اسکن کردن و ثبت اثر انگشت متقاضیان سیم‌ کارت‌های جدید بین ۱۵ تا ۲۰ ثانیه طور می‌کشد و با توجه به اینکه فعال‌سازی هر سیم‌کارت ۳۰ دقیقه زمان می‌برد، در این زمان می‌توان عملیات یاد شده را به راحتی انجام داد.
 

پاکستان جلوی فروش سیم‌کارت به تروریست‌ها را می‌گیرد

طراحی سایت

طراحی سایت انتخابات

طراحی سایت آژانس مسافرتی

شرکت طراحی سایت

طراحی پرتال سازمانی

  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری