چطور از عکسها و اطلاعات گوشی خود با استفاده از خود گوشی، پشتیبان دائمی بگیریم که در صورت سوختن حافظه گوشی این اطلاعات هیچگاه از بین نرود؟

  • PDF
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 
از عکسها و اطلاعات گوشی خود با استفاده از خود گوشی، پشتیبان دائمی بگیرید. در صورت سوختن حافظه گوشی این اطلاعات هیچگاه از بین نخواهند رفت.
هیچ تضمینی برای عمر گوشی هوشمند شما وجود ندارد و اگر گارانتی گوشی به پایان رسیده باشد و مشکلی برای آن به وجود آید این شما هستید که باید راه حلی برای آن پیدا کنید، به همین دلیل در اختیار داشتن یک نسخه پشتیبان از فایل‌ها ضرورت دارد.
اگر گوشی شما اندرویدی باشد روی گوشی خود یک فولدر خواهید داشت که تمامی سرویسهای گوگل درون آن قرار دارند و درون این فولدر یک برنامه به نام گوگل درایو خواهید داشت. برای استفاده از گوگل درایو، باید حساب کاربری گوگل داشته باشید و آن را به دستگاه خود متصل کرده باشید. گوگل درایو فضای رایگان 15 گیگابایتی در اختیار کاربران می‌گذارد و اگر به فضای بیشتری نیاز داشتید نیز می‌توانید از طرح‌های پرداختی استفاده کنید، اماً معمولاً 15 گیگابایت برای پشتیبان گیری از فایل‌های مهم کافی است.
 
گام اول، لیست اپلیکیشن های موجود در گوشی را بررسی کنید و مطمئن شوید برنامه گوگل درایو را بر روی گوشی خود نصب کرده‌اید. اگر نصب نبود به گوگل پلی بروید و این برنامه را نصب کنید.
 
گام دوم، در حال حاضر که برنامه گوگل درایو بر روی گوشی شما نصب شده است، برنامه را باز کنید.  با صفحه‌ای شبیه به فایل منیجر رو به رو می‌شوید.
 
گام سوم، در صفحه ای که باز شده است، در پایین سمت راست یک علامت (+) قرار دارد، بر روی آن کلیک کنید.
 
گام چهارم، اکنون 3 گزینه متفاوت مشاهده می‌کنید.
فولدر، اگر این گزینه را انتخاب کنید، یک فولدر جدید ساخته می‌شود که می‌توانید در آن فایل‌های خود را ذخیره کنید.
آپلود، این گزینه به شما اجازه می‌دهد فایل‌های خود را درون درایوآپلود کنید. قابلیت ذخیره سازی ویدیو، تصاویر، اسناد و هر چیز دیگری در این بخش وجود دارد.
اسکن، در صورتیکه نسخه کپی از اسناد خود نداشته باشید، می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید تا عکسی از فایل مورد نظر شما گرفته شود.
به همین سادگی می‌توانید فولدرها و فایل‌های گوناگون را در اکانت گوگل درایو خود ذخیره سازی کنید. در پایان باید گفت یکی از نقاط قوت گوگل درایو این است که از هر مکانی و به وسیله هر دستگاهی می‌توانید به فایل‌های خود دسترسی داشته باشید.

طراحی سایت

طراحی سایت انتخابات

طراحی سایت آژانس مسافرتی

شرکت طراحی سایت

طراحی پرتال سازمانی

طراحی سایت

  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری